„Olvastam egy Sztálinról szóló könyvet, vaskézzel irányítja azt a hatalmas országot." - Adolf Hitler

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

Fiat G.55 'Centauro' vadászgép

A torinói FIAT-Aeritalia által tervezett Fiat G.55 "Centauro" egymotoros vadászgép 1943-1945 között állt szolgálatban az olasz légierőnél. Első repülésére 1942. április 30-án ke- rült sor és már 1943-ban szolgálatba is állították. A német Daimler-Benz DB 603 motorral szerelt változat maximális sebessége elérte a 685 km/ó sebességet, az alaptípus fegyverzetét pedig egy 20 mm-es, motortengelyen át tüzelő gépágyú és két 12.7 mm-es szárnyakba épített géppuska alkotta. A világháború folyamán bebizonyosodott, hogy a nagy számban rendszeresített, csillagmotoros olasz repülőgépek lassabbak és sérülékenyebbek a brit és amerikai vetélytársaiknál. A korszerűbb FIAT G-50-es és G-55-ös valamint Macchi C.202 és C.205 vadászokból a megkésett gyártás miatt csak kevés került a harcoló alakulatokhoz, így a veszteségek pótlására a németektől voltak kénytelenek repülőgépeket, illetve Daimler-Benz motorokat vásárolni.

TECHNIKAI ADATOK:

  • Hossz: 9,37 m

  • Magasság: 3,13 m

  • Fesztávolság: 11,85 m

  • Hatótáv: 1200 km

  • Személyzet: 1 fő

  • Csúcsmagasság: 12 700 m

  • Szerkezeti tömeg: 2630 kg

  • Felszálló tömeg: 3718 kg

  • Csúcssebesség: 635 km/h

  • Fegyverzet: három 20 mm-es gépágyú, és kettő 12.7 mm-es gépppuska; és 2 x 160 kg bombateher külső felfüggesztési pontokon

  • Hajtómű: egy 1475 Le-s (1085 kW) Fiat R.A 1050 Tifone (Daimler-Benz DB 605A-1 licens) fordított, 12 hengeres V-motor

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább