„Győzelem bármi áron, győzelem minden iszonyat ellenére, győzelem, bármilyen keserves legyen is az út. Mert győzelem nélkül nincs tovább élet.” - Winston Churchill

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

Breda Ba.88 'Lince' bombázógép

ba88
 
 
A Lince 1936 októberében repült először. Sokat vártak a típustól, fejlesztése elején tényleg rekordokat is döntött. A katonai felszerelés okozta súlytöbblet miatt azonban bár átalakították, erősebb motort és egy helyett két függőleges vezérsíkot kapott, teljesítménye és vezethetősége teljesen leromlott. Az első 88 gép 1939 májusa és októbere között készült el, de az észak-afrikai harcokban harcászatilag értéktelennek bizonyult. A megmaradt gépeket a brit hadihajók elleni támadásokhoz csaliként alkalmazták. Addigra 155 repülőgépet gyártottak, de nagy részüket ki kellett selejtezni. A Ba-88M típus-jelet három zuhanóbombázó-géppé átalakított Lince-re használták, ezeken megnövelték a szárny fesztávolságát, és csökkentették a motor teljesítményét meg a fegyverzetet.

TECHNIKAI ADATOK

  • Hossz: 10,73 m

  • Magasság: 3,07 m

  • Fesztávolság: 15,67 m

  • Hatótáv: 1645 km

  • Személyzet: 2 fő

  • Csúcsmagasság: 8 030 m

  • Szerkezeti tömeg: 4650 kg

  • Felszálló tömeg: 6750 kg

  • Csúcssebesség: 490 km/h

  • Fegyverzet: három 12,7 mm-es, mereven beépített előretüzelő géppuska, egy 7,7 mm-es, forgatható géppuska a pilótafülke hátsó részén, valamint 1000 kg-os bombateher a zárt bombatérben

  • Motor: 2x1000 LE-s Piaggio P.XI. RC.40, 14 hengeres, kétsoros csillagmotor

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább