„Van ember - van probléma! Nincs ember - nincs probléma." - Joszif Sztálin

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

Short Singapore felderítő repülőcsónak

Nyolcüléses, tengerészeti felderítő repülöcsónak. 1926-ban a Short cég elkészítette a Singapore Mk I. típusjelű, kétmotoros repülőcsónak prototípusát, de gyártásba nem került a típus. Megszületett viszont a négymotoros Singapore Mk II változat, kettesével egymás mögé épített, húzó-toló légcsavaros motorokkal. A Singapore Mk II ígéretes vízigépnek bizonyult, ezért a légügyi minisztérium 1934 májusában négy továbbfejlesztett repülőcsónakot rendelt. Az első, Singapore Mk III típusjelű gép 1934 júliusában már repült is, és ez vezetett további 33 gép megrendeléséhez. A repülőcsónakokat 1937 júniusáig átadták, a 37 gépet öt századnál rendszeresítették. 1940-1941-ben a gépeket a Távol-Keletre küldték, és 1941 deremberében az utolsó négy repülőcsónakot a Királyi Új- Zélandi Légierőnek adták át, ahol 1942-ig használták őket.

TECHNIKAI ADATOK:

  • Hossz: 19,57 m

  • Magasság: 7,19 m

  • Fesztávolság: 27,43 m

  • Hatótáv: 1987 km

  • Személyzet: 8 fő

  • Csúcsmagasság: 4510 m

  • Szerkezeti tömeg: 9237 kg

  • Felszálló tömeg: 14 692 kg

  • Csúcssebesség: 219 km/h

  • Fegyverzet: egy 0,303 hüvelykes forgatható géppuska az orrban, egy 0,303 hüvelykes forgatható géppuska a lövészállásban a törzs tetején, egy 0,303 hüvelykes forgatható géppuska a faroklövész állásában, és 590 kg-os bombateher

  • Hajtómű: négy 610 Le-s (455 kW) Rolls-Royce Kestrel VIII/XX típusú, 12 hengeres V-motor

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább