„Van ember - van probléma! Nincs ember - nincs probléma." - Joszif Sztálin

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

Blackburn Botha felderítő/torpedóvetőgép

A gépet egy 1935-ös kiírásra tervezték kétmotoros felderítő-bombázógépként, amelynek bombatárában elfér a 18 hüvelykes (457 mm-es) torpedó is. A prototípus 1938 decemberében repült először, ám kiderült, hogy a motor gyenge, és számos rossz repülőtulajdonsága is van. Áttervezték, és lényegesen erősebb motorral megindult az 580 repülőgépre tervezett sorozatgyártás. A Bothát végül is 1940 májusában állították szolgálatba, de mindössze két századnál, mivel tengerészeti felderítésre és támadásra szinte alkalmatlannak bizonyult, Hamarosan innen is kiszorult, és csak másodvonalbeli, leginkább navigációs és lövészeti gyakorló repülésekre használták 1944-ig, de erre is meglehetősen sikertelenül.

TECHNIKAI ADATOK:

  • Méretek: hossz 15,57 m; magasság 4,46 m; fesztáv 17,98 m

  • Szerkezeti tömeg: 5366 kg

  • Felszálló tömeg: 8370 kg

  • Személyzet: 4 fő

  • Fegyverzet: egy 0,303 hüvelykes mereven beépített géppuska az orrban, két 0,303 hüvelykes forgatható géppuska a toronyban felül a törzsön, és 907 kg-os bomba- vagy torpedóteher zárt bombatérben

  • Motor: két 930 LE-s (694kW) Bristol Perseus XA típusú, kilenchengeres, egysoros csillagmotor

  • Hatótáv: 2044 km

  • Teljesítmény: max. sebessége 401 km/h; csúcsmagasság 5610 m

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább