„Nem ígérhetek semmi mást csak vért, gürcölést, könnyeket és izzadságot.” - Winston Churchill

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

Aquila repülőgép-hordozó

aquila
 
Az Aquila, mint a 33 764 tonnás Roma nevű luxus személyhajó kezdte pályafutását. Az olasz haditengerészet 1941-ben lefoglalta, hogy átalakítsa az első olasz repülőgép-hordozóvá. A II. világháború során bizonyos modernizálásokon esett át, például erősebb gépeket kapott, továbbá egy nagyméretű második víz alatti gerincet, amelybe a stabilitás növelése végett cementet öntöttek. 1943 szeptemberében, amikor már majdnem elkészült, Olaszország kapitulációját követően Genovában a németek kezébe került. Olasz békaemberek 1945. április 19-én súlyosan megrongálták, hogy a németek ne használhassák fel záróhajóként. Az Aquila-t egy 51 repülőgépből álló repülőezred befogadására szánták, a turbináit pedig a be nem fejezett Silla és Emilio cirkálókból szerelték át. Az Aquila sohasem állt szolgálatba, 1951-ben lebontották.


TECHNIKAI ADATOK

  • Vízrebocsátás: 1926

  • Vízkiszorítás: 23 500 t (üresen), 28 810 tonna harckészen

  • Méretek: hossz: 211,6 m - szélesség: 29,4 m - merülés: 7,38 m

  • Sebesség: 32 csomó (59,3 km/ó)

  • Személyzet: 1165 fő - 243 fő rep.személyzet

  • Hajtómű: 4 csavartengely, 4 Belluzzo redukciós turbina - 151 000 LE

  • Hatótávolság: 5 400 km

  • Fegyverzet: 8 db 135 mm-es löveg, 41+10 db repülőgép

  • Páncélzat: nem szerelték fel rá

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább